Image Image Image Image Image Image Image Image Image

01 Dub

By

Nabitý týden

1.4.2019 | By |

Žáci II. stupně hromadně zavítali do Hankova domu ve Dvoře Králové, aby shlédli hodinové představení Naivního divadla z Liberce s názvem “Řekl bych nějakej vtip a pak bych umřel smíchy”, které vypráví o snaze rodičů proniknout do počítačového světa dětí a pochopit ho.

Paní učitelka Jandová se třemi pomocníky ze 6. tř. připravila třetí setkání předškoláků a jejich seznámení se s různými činnostmi základní školy, tentokrát ve školní kuchyňce. Ve vzájemné spolupráci došlo k tradičnímu zdobení perníčků, zkusila se vajíčková pomazánka, která kupodivu chutnala i dětem, které ji doma nechtějí!!! Došlo i na zákusky – banán s čokoládou a šlehačkou nebo na buchtu s krémem a ovocem. Pomocníci navíc připravili i čerstvé slané tyčinky. Vydařené odpoledne!

Kromě 1. třídy, která není do soutěže začleněna, se všechny ostatní zapojily do celostátní aktivity “Matematický klokan.” Procentuálně nejúspěšněji si vedl žák 3. tř. František Novák (93,%). Na druhém místě pak skončil Pavel Pikl z 5. tř. (81,7%) a na třetím místě se shodnou úspěšností 80% se umístily dívky ze 3. tř. – Barbora Kozáková a Adriana Valentová!!! Jak je z výsledků patrno, trochu zklamaly starší ročníky.

Po delší době se nám zadařilo ve výtvarné soutěži. Obeslali jsme soutěž “Před kamerou …Za kamerou … Zvíře může stát” Nejlépe se umístili žáci v kategorii 14 let a starší, když Eliška Karlová získala 2. místo a její spolužák Dominik Drtina skončil na 3. místě!!! Fakt pěkný úspěch! Děkujeme a gratulujeme.